Při objednávce nad 1200 Kč získáte dopravu zdarma po celé České republice!

Každý z nás jednou za čas hledá vhodné metody k hubnutí. Mnoho z nich má sice rychlý, ale zato krátkodobý efekt. Shrnuli jsme pro Vás 6 osvědčených tipů na zdravé hubnutí, při kterém se nemusíte obávat jo-jo efektu.

Cukr jako největší strašák

Naše spotřeba cukru se mnohonásobně zvýšila. Cukr na nás číhá doslova všude, dokonce i v potravinách, kde byste ho vůbec nečekali. Zkuste si koupit šunku, která by neobsahovala cukr. Cukr stojí za řadou civilizačních chorob, jako je cukrovka druhého typu, obezita, vysoký krevní tlak, rakovina aj. Začněte tím, že omezíte spotřebu slazených nápojů včetně džusů. Dále vyřaďte zákusky a úplně se vyhněte nízkotučným potravinám, které obsahují mnohem více cukru a mnohdy i více kalorií než jejich plnotučná alternativa. Zažeňte chuť na sladké stravou bohatou na bílkoviny. Dejte si například salát s lososem a konopnými semínky a chutě na sladké budou ty tam.

Bílkovinám dejte zelenou

Bílkoviny v redukčních dietách hrají nezastupitelnou roli. Snižují chutě na jídlo a zvyšují činnost metabolismu. Zaměřte se hlavně na rostlinné bílkoviny, které jsou lépe stravitelné, než ty živočišné a navíc rostlinné produkty obsahují řadu dalších vitamínů a minerálů. Superpotravinou v tomto ohledu je konopné semínko, které obsahuje až 33% bílkovin. Je i bezednou studnicí vitamínů a minerálů. Obsahuje např. vitamíny ze skupiny B, dále vitamín A, C, E, z minerálů hořčík, železo, vápník, zinek, jód, chrom, stříbro, síru, fosfor, draslík a další. Skvělé na konopném semínku je to, že ho můžete přidat snad do každého jídla, které Vás napadne. Ať už je to ovesné kaše, palačinky anebo třeba zeleninový salát.

Vláknina musí být

Jedním z mnoha důvodů, proč zařadit do redukčního jídelníčku potraviny bohaté na vlákninu je fakt, že vyvolávají delší pocit plnosti a snižují tak chuť k jídlu. Zde se budeme opakovat a skvělé vlastnosti konopného semínka posuneme ještě o úroveň výš. Vysoké množství vlákniny v konopném semínku totiž zlepšuje látkovou výměnu a podporuje tak proces hubnutí.

Nebojte se tuků

Možná se budete divit, ale pravidelný příjem tuku je nutný nejen pro zdraví, či růst svalů, ale dokonce i pro hubnutí. Měli byste se zaměřit na prospěšné tuky, které naleznete nejenom v konopném oleji, ale i konopném semínku. Vysoký obsah a unikátní kombinace omega-3 a omega-6 nenasycených mastných kyselin z konopného oleje dělá skvělý potravinový doplněk při redukční dietě i celkově zdravém stravování. Má příjemnou oříškovou chutí a můžete ho přidávat do salátů, zálivek, dezertů nebo ovesných kaší. Doporučuje se používat ho zejména ve studené kuchyni, aby si uchoval všechny potřebné živiny.

Uberte na sacharidech

Dalším velmi účinným způsobem jak snížit hmotnost, je omezení sacharidů ve stravě. Mnoho provedených studií prokázalo, že omezený příjem sacharidů vede k mnohonásobně většímu úbytku na váze, než nízkotučné diety. Zprvu se snažte omezit jednoduché sacharidy jako je bílý chléb, rohlíky, knedlíky a těstoviny. Tento úbytek sacharidů kompenzujte vyšším příjmem bílkovin a potravin bohatých na vlákninu.

Bez aktivního pohybu to nepůjde

Sport a pohyb celkově je velmi důležitým prvkem při snižování hmotnosti. Popsat veškeré úžasné účinky pravidelného pohybu je nad rámec tohoto článku, ale to, co je potřeba zde zmínit je fakt, že každému vyhovuje něco jiného. Hlavní podmínkou toho, aby měl ten či onen sport ten správný efekt je to, aby Vás opravdu bavil a měli jste z něho radost.