Při objednávce nad 1200 Kč získáte dopravu zdarma po celé České republice!

Celosvětový problém nadužívání antibiotik eskaluje v současnosti do té míry, že se vyvinuly bakterie rezistentní specificky vůči této formě medikace. To představuje skutečnou hrozbou pro celosvětovou populaci a její zdravotní stav. Snižující se účinnost antibiotik se někdy označuje termínem doba postantibiotická – jinými slovy stav, kdy běžně léčitelné infekce začínají být opět smrtelně nebezpečné.

Naděje z přírodních zdrojů

Z posledních studií je zjevné, že účinné látky konopí, konkrétně kanabidiol (dále jen CBD) má kromě jiných vlastností také velmi silné antibakteriální a antimikrobiální účinky, a to nejen proti běžným bakteriím.

Studie z roku 2008, nazvaná Antibakteriální kanabinoidy z Cannabis sativa: studie strukturální aktivity, zjistila, že kanabinoidy mají mocné antibakteriální schopnosti, a to i proti MRSA (na meticilin rezistentní zlatý stafylokok):

„Všech pět hlavních kanabinoidů (kanabidiol, kanabichromen, kanabigerol, delta-9-tetrahydrokanabinol a kanabinol) prokázaly silnou aktivitu proti celému spektru typů na meticilin rezistentního zlatého stafylokoka (MRSA), relevantních pro současnou medicínu.“

„Všechny látky prokázaly mohutnou protibakteriální aktivitu. Aktivita proti některým typům bakterií byla výjimečná, zejména proti SA-11999 B, rezistentnímu na mnoho antibiotik, jenž má vysoký stupeň odolnosti na některé fluoroquinolony. Za zmínku stojí rovněž mohutná aktivita proti EMRSA-15 a EMRSA-16, hlavním typům zlatého stafylokoka, rezistentního na meticilin. Ve srovnání se standardními antibiotiky je působení konopí mnohem silnější.“[1]

Konopí je velmi důmyslná rostlina

Je nasnadě, že rostlina konopí je značně vyvinutým přírodním organismem dosud plně neobjeveného potenciálu. Svět přírody a rostlin konkrétně nás zkrátka stále překvapuje. Nezbývá než pozorovat, učit se a ohleduplně využívat benefitů, které nám přináší.

Z naší produktové nabídky doporučujeme Vaší pozornosti naše CBD oleje. Oleje jsou vyrobeny z rostlin Cannabis Sativa pěstovaných v panenské přírodě v chráněné krajinné oblasti bez použití pesticidů a herbicidů. Vyzkoušejte jeho blahodárné účinky na vlastní kůži.

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18681481

[1] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18681481