Při objednávce nad 1200 Kč získáte dopravu zdarma po celé České republice!

V horkém letním počasí musíme dbát na správný pitný režim se zvláštním zřetelem. Každý den dopřáváme našemu tělu dostatek tekutin, přibližně se jedná o množství 2-3 litry. Ideální je pro organismus pramenitá čistá voda, nicméně alternativám se meze nekladou. Přinášíme Vám několik tipů na příjemné osvěžující nápoje, které zpestří Váš pitný režim a svým výjimečným složením blahodárně přispějí Vašemu zdraví.

Smoothie nápoje z čerstvého ovoce a zeleniny

Pomocí jednoduchého domácího odšťavňovače vyrobíte skvělé smoothie nápoje z čerstvého ovoce či sezónní zeleniny. Jejich blahodárné účinky posílíte, když mezi ingredience přidáte malý přírodní zázrak v podobě konopného semínka. Jednoduše posypte svůj oblíbený koktejl lžičkou semínek a vychutnejte si lahodnou chuť domácího nápoje.

Zelené konopné mléko

Až budete chtít ochutnat něco opravdu speciálního, dejte si konopné mléko s přídavkem kopřivy. Jedná se o skutečnou vitamínovou bombu.

Výroba konopného mléka je snadná, zvládnete ji úplně bez problému. Přes noc namočte malou hrst konopných semínek. Druhý den propláchněte čistou vodou a přeceďte přes jemné sítko či plátýnko. Přidejte hrst čerstvě opláchnuté kopřivy. Vše rozmixujte spolu s 1/2 litrem vody. Přeceďte a přidejte čajovou lžičku konopného oleje. Vychlazené konzumujte jednou až dvakrát za týden. Připravujte vždy čerstvé.

Konopné sirupy

Pokud si občas rádi dopřejete slazené nápoje, dbejte na jejich kvalitu. Doporučujeme vyzkoušet naše čistě přírodní konopné sirupy. Jsou v BIO kvalitě, bez přidaného cukru, oslazené pouze přírodním jablečným koncentrátem.

Domácí limonády, které díky nim vyrobíte, jsou výborné, mimořádně osvěžující a zcela vhodné pro děti i dospělé. Dávkujte podle vlastní chuti. Chutnají skvěle s pramenitou i bublinkovou vodou. Mimořádně lahodná je i varianta s kapkou citronové či limetkové šťávy. Chuť nápoje zpříjemní letní bylinky jako máta nebo meduňka. Zajímavá je i varianta s drobnými kousky zahradního ovoce (maliny, jahody).

Osvěžující bylinkový čaj

Příjemným letním zpestřením je též lahodný bylinkový čaj. Vychutnat jej můžete teplý či chladný, podle momentálního pocitu.

Vlastní směs pro osvěžující nálev představuje kombinace kopřivy, máty a lístků konopí. 1-2 čajové lžičky bylinkové směsi přelijte 250 ml vroucí vody a nechte 5-10 min louhovat. Odměnou Vám bude osvěžující nápoj s blahodárnými účinky.

Přejeme Vám krásné prožití léta plného osvěžujících zážitků.