Při objednávce nad 1200 Kč získáte dopravu zdarma po celé České republice!

Jak na správnou intimní hygienu?

Zásady správné intimní hygieny pomáhají předejít nejednomu problému, který ve svém životě zažil asi každý z nás. Věnovat se budeme převážně ženám, protože ženské tělo je v tomto ohledu přeci jenom citlivější, a tudíž i ve větším ohrožení. Důkladná péče o intimní partie těla je však bezpochyby důležitá i pro muže. Proto na ně rozhodně nezapomeneme.

Vhodné oblečení a spodní prádlo

Nechte pokožku volně dýchat. Přístup vzduchu je zcela klíčovou otázkou. Vzduch znamená život, co nedýchá, umírá, degraduje.

Noste proto správné oblečení, spodní prádlo by mělo být ideálně vyrobeno z prodyšného materiálu. Zásadní NE vyhlašujeme upnutým džínům a syntetickým materiálům. Vlhkost a teplo je ideálním prostředí pro množení škodlivých mikrobiálních organismů.

Věnujte pozornost stravě

Dalším důležitým aspektem jsou i správné stravovací návyky. Cukr tělo zakyseluje a vytváří opět vhodné prostředí pro množení kvasinek, mikroorganismů způsobujících záněty a jiné komplikace. Nepodporujte tuto živnou půdu a nepřehánějte to se sladkostmi. Pokud se vyskytnou nějaké problémy, snažte sladké na nějakou dobu ze svého života zcela vyloučit.

Situace vyžadující speciální pozornost

Speciální pozornost v péči si vyžadují následující situace – menstruace, pohlavní styk (hygiena před a po), sportovní aktivita (zvláště návštěva společných bazénů a saun) a další situace provázené nadměrným pocením (např. při cestování), gynekologické vyšetření nebo prostá návštěva toalety (zvláště po vyprazdňování stolice dbejte na to, aby se mikroorganismy nedostaly do pochvy, následně se důkladně umyjte vodou, v podmínkách mimo domov – v práci, na cestách – mějte v záloze vhodný vlhčený ubrousek, který alespoň rámcově pomůže zachránit situaci). Pozor si dejte i při užívání antibiotik, která mohou narušit přirozenou mikroflóru Vašeho těla celkově.

Intimní hygiena se týká i mužů

O intimní hygieně se běžně uvažuje v souvislosti se ženským tělem, ale týká se samozřejmě i mužů. Zdravotní přínos při jejím optimálním dodržování zaznamenají nejen oni samotní, ale samozřejmě také jejich sexuální partnerky. Látky podporující správnou péči o mužské intimní partie jsou: lopuchový výtažek, tea tree olej, rýžový extrakt, antiseptické složky (chlorhexidin), kyselina mléčná. Celkově by měl mít kosmetický přípravek určený k intimní hygieně zásadité pH.

Každodenní běžná péče

Běžte na to s rozumem. Pozornost věnujte zvláště volbě vhodného kosmetického přípravku. Ideálním a zcela univerzálním prostředkem je čistá voda. Zapomeňte na parfemovaná mýdla a sprchové gely. Intimní čisticí a mycí přípravek musí splňovat jiná kritéria, musí mít zásadité pH. Vyzkoušejte náš konopný intimní mycí gel, který se vyznačuje velmi jemným složením, je obohacený o účinnou látku CBD (cannabidiol), tea tree olej a výtažek z rozmarýnu. Má zklidňující účinky a zaručuje dlouhodobý pocit svěžesti a čistoty. Pro své velmi jemné přírodní složení, je vhodný pro každodenní použití. Stejně tak po něm můžete sáhnout i v situacích vyžadujících speciální péči (viz výše). Navíc je konopný intimní mycí gel vhodný i pro muže, což je obzvlášť výhodné. Minimalizujte množství kosmetiky ve Vaší koupelně a vybírejte pouze tu nejvyšší kvalitu.

V případě problémů neváhejte s návštěvou lékaře

Pokud zaznamenáváte přetrvávající diskomfort, kterého se účinně nedokážete zbavit, je zcela na místě návštěva lékaře (praktický lékař, gynekolog). Včasné podchycení problému pomáhá předejít skutečně nepříjemným a závažným důsledkům pro Vaše zdraví, které mohou mít nepříjemně vleklý charakter.

Při pečlivém dodržování zásad správné intimní hygieny zvyšujete své šance na zdravý a spokojený život. Naše konopná přírodní kosmetika je Vám plně k dispozici, neváhejte a vyzkoušejte její blahodárné účinky.