Při objednávce nad 1200 Kč získáte dopravu zdarma po celé České republice!

Občasný alkoholový výstřelek se čas od času přihodí každému. Alkohol je v naší společnosti v podstatě tolerovanou drogou, jejíž užívání patří k poměrně běžnému koloritu. Na rozdíl od konopí, které je v obecném povědomí paradoxně zapsáno jako rizikové. Přesto, že na něm, na rozdíl od alkoholu, nelze vypěstovat fyzickou závislost a nelze se jím předávkovat natolik, aby to vedlo k úmrtí.

Post alkoholové stavy jsou obvykle velmi nepříjemné, poradíme Vám proto, jak jim co nejlépe předcházet a případně čelit. Receptů, jak vyzrát na kocovinu, či chcete-li nadměrné požití alkoholu, byste našli nespočet. My Vás však překvapíme i zcela neočekávanými pomocníky – účinným konopným semínkem a jeho věrným druhem – konopným olejem.

V čem spočívá to kouzlo?

Proti kocovině obecně pomáhají lidskému tělu oleje. Takže si zkuste před plánovaným večírkem s kamarády nebo kolegy do stravy zařadit za studena lisovaný lněný či ještě lépe konopný olej, který mezi rostlinnými oleji patří k absolutní špičce z hlediska svého cenného složení i výjimečně lahodné oříškové chuti. Právě ta představuje onu správnou ingredienci pro nejeden pokrm Vaší studené kuchyně.

Dále v prevenci alkoholové újmy zaručeně pomůže i hrst nesolených para ořechů, mandlí a kešu ořechů. Zařaďte do jídelníčku kysané zelí a rozemleté lněné a konopné semínko, které pomůže s pročištěním střev a tím odlehčí i játrům. Semínka a ořechy pro svůj vysoký obsah tuků pomáhají zpomalit vstřebávání alkoholu do těla. Při včasné konzumaci tak mají schopnost zafungovat jako Vaše účinná ochrana před ranními po-večírkovými obtížemi.

Pár obecných rad a praktických tipů

Pokud už k nevolnosti následkem zvýšené konzumace alkoholu došlo, vězte, že nic netrvá věčně a brzy bude zase lépe. Zlepšení svého stavu můžete pomoci včasnou rehydratací – tedy přijetím dostatečného množství tekutin, pokud jste toho schopni. Čistá voda bývá v těchto chvílích pro žaludek příliš náročná. Pokud je Vám opravdu zle, začněte pozvolna po lžičkách konzumovat vychlazené nápoje kolového typu či studený hořký čaj. Postup připomíná stavy při střevní chřipce.

Jakmile se Vám udělá trochu lépe, je dobré žaludek zaplnit. Ideálně alkoholové škody neutralizujete pomocí mastného pokrmu – vyzkoušejte třeba míchaná vajíčka na špeku či slanině. Samozřejmě pokud je snesete. Každý organismus reaguje specificky, proto je třeba vychytat si vlastní účinný postup.

Zcela osvědčenou trojicí je v případě kocoviny: klid, ticho a spánek. Pokud můžete, dopřejte si odpočinek a Vaše tělo se Vám odvděčí brzkým restartem.

Ideální je samozřejmě užívat životních požitků s rozumem, ale jak dobře v životě pozná každý z nás, nežijeme pouze ve světě ideálů. Reálný život v jeho každodennosti i velkoleposti si můžete plně vychutnat i za přispění blahodárných účinků našich konopných produktů.