Při objednávce nad 1200 Kč získáte dopravu zdarma po celé České republice!

Konopné produkty vs. atopický ekzém

Atopický ekzém je nepříjemnou komplikací pro děti i jejich rodiče a často je problémem i v dospělosti. Pokožka, která svědí k nevydržení, a následná bolavá „rozdrbaná“ kůže, to je realita atopika. Není divu, že člověk někdy rád použije lékařem předepsané kortikoidy. Ty jsou ovšem na hormonální bázi, a tak hledáme různé přírodní alternativy, které zmírňují potíže a zlehčují atopikům život. Mnoho atopiků si pochvaluje výrobky z konopí, jaké jsou jejich možnosti?

Podoby konopí pro zdravou kůži

Zlepšení ekzému (správně atopické dermatitidy) přichází často s konzumací konopného oleje, případně konopných semínek (dvě lžíce denně). Ty díky obsahu nenasycených kyselin omega-3 a omega-6 dodávají tělu potřebné živiny. Kůží se dostávají z těla ven nečistoty – jak ty, které přijmeme v potravě, tak ty chemické, které denně přijmeme kůží například ve formě chemických čisticích nebo kosmetických přípravků. Člověk s atopickým ekzémem snáší veškeré chemikálie hůře, takže atopikům svědčí čisté přírodní prostředí. Téměř veškerá kosmetika lze již nahradit produkty s výtažkem z konopí, který příznivě působí na pokožku.

Masti s obsahem kortikoidů rychle kůži zklidní, ale mají mnoho vedlejších účinků. Ložiska ekzému je mnohem zdravější mazat konopnou mastí sensitive, která má antibakteriální a protizánětlivé účinky. Pomáhá v případě atopického ekzému i při odřeninách, hmyzím štípnutí či na popraskané rty. Konopná mast sensitive obsahuje kromě konopného oleje i extrakt z celé rostliny konopí, takže dodá tělu důležité cannabinoidy, které jiná rostlina neobsahuje. Na suchou či atopickou pokožku je také možné aplikovat samotný konopný olej.

Potíže atopického ekzému se také zhoršují se stresem a nedostatkem odpočinku a ekzém je také často spojen s alergiemi, na něž pomáhá úprava jídelníčku. Léčba atopického ekzému je tedy mimo jiné návrat k přírodnímu a přirozenému životu bez stresu a chemie.