Při objednávce nad 1200 Kč získáte dopravu zdarma po celé České republice!

Jak je to s užíváním konopných produktů v těhotenství?

Na jedné straně slýcháme, že konopí v těhotenství škodí, na druhé straně se dočtete, že naopak prospívá jak matce, tak dítěti a jeho vývoji. Jak to tedy s užíváním konopí v těhotenství a při kojení je?

Na začátek je potřeba upozornit, že užívání konopí s nepsychoaktivním CBD (cannabidiol), který má též příznivé účinky při léčbě řady nemocí, je třeba konzultovat s lékařem.

Tisíciletá tradice konopného čaje

Naopak produkty obsahující extrakt z celé rostliny, ale i semínka, olej a čaj z lístků konopí jsou vynikající zdroje bílkovin a aminokyselin pro tělo matky i dítěte a působí i jako prevence obtíží a cesta k rychlejšímu a méně bolestivému porodu.

Čaj z lístků a mladých květů konopí se odnepaměti v našich zeměpisných šířkách pil pro uklidnění, při nevolnostech, bolestech hlavy a přecitlivělosti. Všechny tyto stavy můžou v těhotenství nastat a konopný čaj v těhotenství i při kojení pomáhá. Na podrážděnou pokožku i na bolesti pomůže obklad z konopného odvaru.

Zásobárna bílkovin a aminokyselin

Konopný olej dodává důležité omega-3 a omega-6 aminokyseliny, které jsou důležité pro tělo ženy, jež vyživuje rostoucí plod. Možná si pamatujete dobu, kdy se po lžičkách (vždy trochu s odporem) jedl rybí tuk. Nyní si můžeme pro tytéž látky dávkovat konopný olej – s tou výhodou, že je mnohem chutnější. Kromě toho, že konopný olej je vynikající přísadou do salátů, pomazánek či polévek, skvěle zastoupí i hojivý krém. V době těhotenství pomáhá zabránit tvorbě strií.

Konopná semínka obsahují bílkoviny a aminokyseliny omega-3 a omega-6 v ideálním poměru pro lidské tělo. Mléko z nich je chutné a výživné a velice vhodné pro těhotné ženy a kojící matky.