Při objednávce nad 1200 Kč získáte dopravu zdarma po celé České republice!

V létě představuje správná péče o pokožku skutečnou výzvu. V žádném jiném ročním období není totiž naše kůže tolik vystavena účinkům slunečního záření. Není třeba ze sluníčka dělat strašáka, protože je pro naši fyzickou i psychickou pohodu a dobrou kondici zcela nepostradatelné. Je však dobré zaujmout zdravý postoj a přiměřenou míru ochrany.

Vhodné oblečení a ochranné pomůcky

Stejně jako v parných letních dnech nosíme pokrývku hlavy či sluneční brýle, neměli bychom zapomenout i na ochranu dalších částí těla. Lehké prodyšné oblečení, pokud možno z přírodního vzdušného materiálu, nám udělá skvělou službu. Vyplatí se chránit silně exponovaná místa, jako jsou například ramena.

Hydratační a opalovací krém

Než vyjdeme ráno ven, měla by být naše pokožka dokonale hydratovaná a na zvláště citlivých místech, jako je příkladně obličej, navíc ošetřena kvalitním opalovacím krémem. V létě obzvlášť oceníte lehké složení konopného tělového mléka, které pleť dokonale vyživí a osvěží, přitom však nezanechá nežádoucí pocit mastnoty.

Slunečním paprskům se cíleně nevystavujeme dlouhodobě. Obezřetnost je na místě zvlášť v době nejsilnější sluneční aktivity, tedy kolem poledne. Pokud se rozhodneme opalovat, volíme čas dopolední či pozdější odpolední. Snáz tak předejdeme spálení pokožky. Spáleniny od slunce nejsou pouze nepříjemné, představují také dalekosáhlá zdravotní rizika pro pokožku do budoucna. Mohou mít dokonce vliv na rozvoj zhoubného kožního onemocnění.

Koupání

Pokud se koupeme, opět nesmíme zapomenout na hydrataci. Bezprostředně po koupání je dobré pokožku osušit a opětovně hydratovat tělovým mlékem či olejem. Případně nanést další vrstvu ochranného opalovacího krému.

Péče po opalování

Po opalování je důležité pokožku ošetřit, ochladit a zklidnit. Použijte opět vhodné tělové mléko. V případě, že se Vám nepodařilo ochránit pokožku před nežádoucím spálením, můžete postižené místo lokálně zklidnit například SOS konopným balzámem.

Užívejte léta a prázdnin plnými doušky a nezapomínejte, že naše řada přírodní konopné kosmetiky je Vám vždy po ruce, abyste se cítili co možná nejlépe a skutečně ve své kůži.