Při objednávce nad 1200 Kč získáte dopravu zdarma po celé České republice!

Současným trendem v péči o vlasy je cesta šetrné přírodní kosmetiky. Vlasy jsou naší hlavní ozdobou. Pečujeme o ně s láskou každý den a jsme do nich ochotni investovat mnohdy i nemalé finanční prostředky. Produkty, kterými vlasy myjeme, ošetřujeme či barvíme, vybíráme pečlivě a s ohledem na složení. Konopí a konopná kosmetika jsou pro trvale udržitelné zdraví vlasů výjimečně dobrou volbou. Šetrná přírodní kosmetika totiž neobsahuje žádné zbytečně zatěžující látky navíc. Je vyráběna ekologicky a s ohledem na přírodní prostředí. Konopná kosmetika je navíc prověřena letitou tradicí, vyzkoušejte její blahodárné účinky na vlastní kůži.

Šampony a pravidelná péče

Vlasy myjeme pravidelně, podle potřeby, někdo z nás dokonce každý den. Proto je na místě vybrat takový šampon, který bude mít co nejšetrnější složení. Pokud zvolíme přírodní kosmetiku bez obsahu škodlivých konzervačních látek (bez parabenů, silikonů, sulfátů), prokážeme ohleduplnost nejen k přírodnímu prostředí, ale především sami k sobě. Ze známých přírodních šamponů můžeme jmenovat: kopřivový, březový, konopný šampon.Tyto rostliny pomáhají vlasům získat přirozeně zdravý vzhled. Březová šťáva zbavuje vlasy přebytečné mastnoty a regeneruje pokožku hlavy, kopřiva dodává sílu a lesk, stejně jako konopí, které má navíc ještě antibakteriální a antiseptické účinky. Pár kapek konopného oleje přidaného do šamponu zajistí vlasům vitální vzhled. Jeho výhodou je, že se jím dají ošetřit i roztřepené konečky vlasů. Obohacen je totiž navíc o olivový a jojobový olej a účinnou látku cannabidiol (dále jen CBD).

Univerzálním a velmi šetrným řešením při mytí vlasů a celé pokožky těla je použití speciálního konopného mýdla obohaceného o rakytník, kurkumu a aloe vera. Jeho účinnost a mnohostranná využitelnost z něj činí ideálního pomocníka nejen na cestách, ale i pro běžné denní užití.

Jak správně vlasy vysušit

Po umytí je vhodné vlasy vysušit v několika fázích. Nejprve je ručně jemně vyždímat, poté zabalit do ručníku a šetrně vyfénovat. Nikdy je nerozčesáváme ani jinak neupravujeme před vysušením, protože mokré vlasy jsou poměrně křehké a náchylné k poškození.

Oživující vlasové kúry z konopí

Kromě umytí můžeme dopřát vlasům i trochu péče navíc. Není nutnou podmínkou, že pouze drahý kosmetický přípravek bude tím nejlepším řešením. Kvalitní péči s opravdu překvapivým účinkem má i zcela jednoduchá receptura, kterou můžeme připravit sami doma. Protože v jednoduchosti je krása.

Nálevem z lístků konopí v čisté RAW kvalitě omýváme vlasy pro dosažení zářivého vzhledu a podporu jejich přirozené síly. Není nad to, čerpat z ozkoušených tradičních postupů našich předků. Vodní lázeň na vlasy z konopí můžeme střídat s kopřivovým odvarem.

Pokud budete o vlasy pečovat s láskou, šetrností a pravidelností, výsledky na sebe nenechají čekat. A budou zářivě nepřehlédnutelné.