Při objednávce nad 1200 Kč získáte dopravu zdarma po celé České republice!

Existuje více než sto typů artritidy. Onemocnění, kdy buňky vlastního imunitního systému napadají kloubní výstelku a způsobí bolestivý zánět.

Cannabidiol obsažený v konopí je díky protizánětlivým a analgetickým účinkům vhodný i pro „revmatiky“.

Revmatoidní artritida postihuje až třikrát častěji ženy než muže, obvykle ve věku 40 až 60 let. Na celém světě je přibližně jedno procento lidí trpící oteklými a bolavými klouby. Vliv na rozvoj nemoci má především dědičnost, ale negativně přispěje i kouření. 
Mnoho pacientů vnímá jako příznaky pouze otoky nebo bolest kloubů. Nejprve těch menších na rukou a nohou, později i kolen, kyčlí, ramen či páteře. 

Jak může v léčbě pomoci cannabidiol (CBD)?

Tato látka, kterou jinde než v konopí nenajdeme, má silné protizánětlivé účinky, čímž příznivě působí právě na nemoci typu artritidy. Zároveň však pomáhá tlumit bolest, která je velmi nepříjemným doprovodným jevem této choroby. 

Látka CBD, podávaná například ve formě koncentrovaného oleje, navíc působí komplexně. Neovlivňuje tedy jen jeden příznak nemoci, ale působí na ni jako celek a to včetně samotné příčiny. Zlepšuje stav chrupavek a kostí, pomáhá předejít poškození kloubních tkání, chrání nervovou soustavu a v souvislosti s tímto také zlepšuje celkovou hybnost těla a snižuje ranní ztuhlost.

Ať už je užívání CBD oleje preventivní nebo součástí léčby, pacientům s revmatoidní artritidou zajistí přirozený pohyb i návrat do běžného života.