Při objednávce nad 1200 Kč získáte dopravu zdarma po celé České republice!

Péče o pokožku celého těla by měla být nedílnou součástí našich každodenních rituálů. Kůže plní mnoho rozmanitých funkcí, primárně však funkci ochrannou. Vytváří bariéru mezi vnějším a vnitřním prostředím, chrání tělo proti vniku škodlivých látek, mikroorganismů a před UV zářením. Jako taková je tedy důležitou součástí našeho imunitního systému.

Záměrně mluvíme o pokožce celého těla. Protože každý její milimetr si zaslouží pozornost a citlivou péči, zvláště v náročných podmínkách proměnlivého zimního počasí.

Celodenní péče o tělo

Každý den, ideálně dvakrát, ráno po probuzení a večer po koupání, je vhodné promazat tělo komplexním pečujícím krémem či emulzí. Vyzkoušejte naše tělové mléko s obsahem cannabidiolu (dále jen CBD) ve výjimečně příjemné kombinaci s levandulovým olejem a lemongrass. Výsledek bude stát za to – získáte příjemný pocit spolu s antiseptickými účinky levandule a osvěžující vůní citronové trávy. Je vhodné i pro ekzematickou pokožku. Váš den zkrátka nemůže začít lépe.

K zvláštní kategorii péče o pokožku celého těla patří koupání. Věnujte zvýšenou pozornost používané kosmetice, obzvlášť pokud máte citlivou pleť. Chtějte šetrný sprchový gel. Doporučujeme náš konopný sprchový gel, který nejen krásně voní mátou a mandarinkou, ale je navíc k Vaší pokožce maximálně šetrný, protože nenarušuje její přirozený ochranný film. Variantou je i tuhé mýdlo se speciálním složením konopného oleje, aloe vera, kurkumy a rakytníku, které můžete použít i na vlasy.

Pokud se občas rádi oddáváte delší koupeli ve vaně, rozhodně vyzkoušejte její luxusní konopnou variantu. V domácím prostředí se budete cítit jako ve špičkovém lázeňském zařízení. Obsahuje účinnou látku CBD a pohankový extrakt.

Po koupání je obzvlášť účinné uzamknout do pokožky vlhkost za pomoci tělového a pleťového oleje, a poté ji celou důkladně osušit ručníkem.

Obličej a dekolt

Pro mnohé z nás je zásadní péče o pokožku obličeje. K samozřejmostem patří čištění, hydratace, pokud používáme dekorativní kosmetiku, tak i důkladné odlíčení. V mrazivých zimních dnech je obzvlášť důležité nanést vrstvu ochranného pleťového krému, než tzv. vystrčíme nos. Luxusní konopný krém s obsahem CBD, konopným, olivovým a jojobovým olejem Vás rozhodně nezklame. Je vhodný jak pro normální, tak citlivou či problematickou pleť. Pro svou sametovou konzistenci je ideální též jako podklad pod make-up. Je pro Vás vyroben v bio kvalitě.

Při péči o obličej nezapomínejte na krk a dekolt. Pravidelná péče a dostatečná hydratace zajistí pěknou pevnou strukturu této pokožky a tím i její celkově mladistvější vzhled.

Ruce

Ruce jsou nástroj, který intenzivně využíváme po celý den. Proto je třeba jejich pokožku chránit, speciálně v zimních měsících, kdy jsou vystavovány povětrnostním vlivům a neustálým změnám teplot. Dochází tak častěji k jejich vysušování. Po ošetření denním výživným krémem je vhodné schovat ruce do rukavic, které je dobře ochrání i v sychravém zimním počasí.

Bez ohledu na roční dobu platí, že domácí práce vykonáváme v gumových rukavicích, aby pokožka netrpěla vlivem detergenčních prostředků. Po skončení úklidu je třeba pokožku opět ošetřit.

Krém na ruce můžeme mít u sebe celý den a podle potřeby obnovit jeho ochrannou výživnou vrstvu. Vyzkoušejte naši univerzální konopnou mast, která dobře poslouží za všech okolností.

Nohy a chodidla

Nohy, zvláště chodidla, nás věrně nosí po světě. Každý den jsou naším klíčovým dopravním prostředkem, zaslouží si proto také naši pozornost. Chodidla můžeme svěřit do péče odborníka pedikéra. Ovšem dobrou službu jim zvládneme prokázat i sami. Stačí k tomu drobná úprava pemzou v průběhu koupání. Dle potřeby jednou za čas. Každopádně pravidelně je promazáváme před spaním. Zatvrdlá kůže na patách nám pak nebude komplikovat život ani v zimních měsících. Oproti teplejším obdobím je pokožka chodidla lépe chráněná ponožkou a zpravidla uzavřenou obuví. Právě tato neviditelnost, v kontrastu k letní obnažeností naší nožky, nám ale dává prostor usnout na vavřínech.

Nepolevujme v péči o pokožku našeho těla za žádných okolností. Příjemný pocit, zdraví a přirozená krása nám bude celoroční odměnou.