Při objednávce nad 1200 Kč získáte dopravu zdarma po celé České republice!

Těhotenství je zcela mimořádné období v životě ženy. Zázrak, kdy z Vašeho těla roste nový život. A proto je potřeba se více než kdy jindy hýčkat, věnovat si ještě více péče a lásky. Je nezbytné brát, aby bylo z čeho dávat. Víte, že Vám v těhotenství může prospět i konopí?

Konopné semínko podporuje metabolismus

Konopné semínko je ideálním zdrojem energie, kterou oceníte nejen v období těhotenství. Navíc díky svému mimořádnému složení – vysokému obsahu bílkovin, minerálů, prospěšných rostlinných sterolů a obsahu všech základních aminokyselin a esenciálních mastných kyselin (omega-3 a omega-6 v ideálním poměru 1:3), zajišťuje konopné semínko správnou funkci metabolismu. Konopné semínko se doporučuje konzumovat nejen jako součást pestré stravy, ale také při zvýšené fyzické či psychické zátěži, což je v období těhotenství nadmíru aktuální.

Každé ráno jedna polévková lžíce konopného semínka na lačno a rozdíl pocítíte velmi záhy. Konopné semínko je navíc natolik univerzální, že jej můžete směle přidávat do jakéhokoli pokrmu teplé i studené kuchyně. Jídlu dodá příjemnou oříškovou chuť.

Péče o pokožku – prevence strií, jizviček

O pokožku je v těhotenství třeba zvlášť pečovat, protože jsou na ni kladeny extrémní nároky. Se zvětšujícím se bříškem je třeba pojistit, že roztahující se kůže neztratí svou elasticitu. Následky mohou být neblahé – strie či nehezké jizvičky. Můžete jim předejít i díky konopí, například konopné tělové mléko představuje ideální základ pro každodenní péči o pokožku. Specifické partie v oblasti bříška a boků můžete navíc ošetřovat a podpořit ušlechtilým olejíčkem – tělový a pleťový konopný olej je geniální symbiózou konopného, olivového a jojobového oleje. Vhodný jak ke každodenní péči, tak k masážím celého těla. Nechte se hýčkat dotyky svého partnera, ztuhlá šíje či unavené nožky se sklonem k otékání si v tomto období zaslouží opravdu mimořádnou péči.

Intimní hygiena za přispění konopí

Se všemi změnami v těle je v průběhu těhotenství nezbytné zaměřit speciální pozornost také na intimní hygienu. Nošení pohodlného a prodyšného spodního prádla spolu s přiměřenou péčí o intimní oblasti představuje účinnou prevenci vzniku infekčních a mykotických obtíží, které jsou bohužel v těhotenství velmi časté. Klíčem k úspěchu správně intimní hygieny je používání šetrného mycího prostředku. Zapomeňte na parfemovaná mýdla, konopný intimní mycí gel je tou pravou volbou pro Vás. Více o přínosech konopí pro intimní hygienu čtěte zde.

Konopný nálev ozdraví Vaše vlasy

I vlasy v průběhu těhotenství prochází mnoha změnami, a to v důsledku hormonálních změn. Zaslouží si proto také speciální péči. Osvědčený recept, jak podpořit zdraví vlasů, je léty prověřený nálev z lístků konopí. Vlasy omývané konopnou vodou získávají na síle, zářivosti a vitalitě.

Navíc z lístků konopí snadno připravíte i lahodný čaj (jednu až dvě čajové lžičky lístků konopí jednoduše přelijete 250 ml vody a necháte 5-10 min louhovat), který zklidní a harmonizuje Vaši mysl. Vyrovnaná, klidná a spokojená maminka je pro dítě tím největším darem.

Přejeme Vám, aby Vaše těhotenství bylo nezapomenutelným životním obdobím. Zpříjemněte si jej některým z našich přírodních konopných produktů.