Zbavte se atopického ekzému. Zkuste konopí.
Atopický ekzém je z mnoha důvodů nepříjemný nejen pro děti, ale i dospělé. Jak si můžeme pomoci? Za příčinu atopického ekzému se uvádí sklon organizmu přehnaně reagovat na látky. Zhoršuje se po živočišných produktech jako jsou produkty z kravského mléka, vejce, ale i ryby, nebo citrusy. Rovněž nepříznivě působí změny počasí a velkou mírou přispívá také stres. Výraz ekzém je odvozen z řeckého slova „ekzeo“ označující něco, co vyvěrá na povrch, tedy na povrch kůže. Z tohoto můžeme usoudit, že je vhodné léčit ekzémy především vnitřně, kdy se nesoulad organismu projeví na naší kůži.
1) Vylučte alergeny
V léčbě hraje důležitou roli, zdali jsme schopni vymezit alergeny a vyloučit je. Pozorujte svou stranu a zapisujte si jídelníček po delší době vám bude více jasné, která látky vám nemusí dělat dobře. Navštivte alergologa a imunologa, který vám může potvrdit látky, které vám neprospívají.
2) Upravte životosprávu
Hlavní je však úprava životosprávy. Mějte dostatek pohybu a především spánku, který je pro regeneraci našeho těla velmi důležitý. Vyvarujte se v oblečení umělým vláknům, kožence a vlněným tkaninám.
3) Pozor na praní
Používejte pouze přírodní prací prostředky, nejlépe označené Sensitive, které jsou vhodné i pro malé děti. Raději se vyhněte aviváži a nebo použijte také přírodní variantu aviváže.
4) Sprchování a koupele
Sami byste si měli být vědomi, zda vám dělá dobře pravidelné mytí nebo naopak vaši kůži neprospívá. Vodovodní voda ve většině případech vysušuje a pokud si chcete dopřát koupel, je vhodné do koupele přidat Carun konopnou koupel. Po každé koupeli je nutná hydratace a promazání kůže. Na tu nejcitlivější pokožku je vhodná konopná mast pro děti. Při výběru konopné masti mějte na paměti, že nápis „cannabis“ nestačí.
5) Je vhodné upravit životní prostředí
Ekzematici by měli žít v nezakouřeném prostředí, pokud možno bez zvířat, která jsou nositeli virů a alergenů. Je vhodné žít bez koberců a nepoužívejte péřové přikrývky a polštáře. V bytě je vhodné udržovat vlhkost, například pomocí ionizérů či difuzérů, do kterých můžete přidávat i esenciální oleje, které působí dobře nejen na psychiku.
6) Upravte stravovací režim
Ekzém se musí řešit vnitřně. Nejdůležitější je vynechání živočišných produktů, především kravského mléka a výrobků z něj (mléko, sýry, smetany..), které ani do zdravého lidského organismu nepatří. Mezi vysoké alergeny dále patří ořechy, rajčata, pšenice, jahody, citrusy, čokoláda, mandle, ryby, korýši, uzeniny a červené maso. Je vhodné denně užívat minimálně 1 lžíci konopných semínek Carun, které obsahují ideální poměr nenasycených mastných kyselin Omega-3 a Omega-6, dále obsahují potřebné vitamíny a minerály. Jedna lžíce konopných semínek dodá dospělému člověku minimální denní dávku potřebných živin. Snažte se omezit cukr a dbát na dostatek tekutin, především čisté neperlivé vody. Posilněte svůj imunitní systém vysokými dávkami vitamínu C a dalšími superpotravinami jako je Aloe Vera, zelený ječmen nebo Chlorella.
7) Zkuste konopí
Přírodním a dlouhodobým řešením je konopí. Produkty se můžu přidávat do koupele, používat k promazání, ochraně nebo vyživení pokožky. Konopné potraviny dodají potřebné látky a výživu zevnitř. Konopí má vysoké antibakteriální účinky a na kožní problémy působí obzvlášť příznivě. Důležité je vybrat si správný produkt . Masti, koupele, krémy, mýdla nebo oleje. Důležité je, aby byly vyrobené z celých rostlin konopí a obsahovaly výtažek, nikoli jen extrakt ze semínek konopí. Účinnými látkami v konopné masti jsou cannabinoidy, které jinde v přírodě nenajdeme.
Už jste vyzkoušeli konopný olej obohacený o látku CBD (Cannabidiol)?
Tato látka má velmi vysoké antibakteriální a protizánětlivé účinky a je vhodná pro vnitřní léčbu a má zázračné účinky nejen na hojení kožních potíží.
8) Pozor na kortikoidy
Lékaři nejčastěji předepisují na léčbu ekzémů kortikoidy, ty ale mohou mít vedlejší účinky a po vysazení se ekzém často vrací. Léčba kortikoidními mastmi patří vždy do rukou lékaře, neboť není zcela bez nežádoucích účinků.