Těhotenství a konopí

Těhotenství a konopí

Těhotenství je zcela mimořádné období v životě ženy. Zázrak, kdy z Vašeho těla roste nový život. A proto je potřeba se více než kdy jindy hýčkat, věnovat si ještě více péče a lásky. Je nezbytné brát, aby bylo z čeho dávat. Víte, že Vám v těhotenství může prospět i konopí?

Konopné semínko podporuje metabolismus

Konopné semínko je ideálním zdrojem energie, kterou oceníte nejen v období těhotenství. Navíc díky svému mimořádnému složení – vysokému obsahu bílkovin, minerálů, prospěšných rostlinných sterolů a obsahu všech základních aminokyselin a esenciálních mastných kyselin (omega-3 a omega-6 v ideálním poměru 1:3), zajišťuje konopné semínko správnou funkci metabolismu. Konopné semínko se doporučuje konzumovat nejen jako součást pestré stravy, ale také při zvýšené fyzické či psychické zátěži, což je v období těhotenství nadmíru aktuální.

Každé ráno jedna polévková lžíce konopného semínka na lačno a rozdíl pocítíte velmi záhy. Konopné semínko je navíc natolik univerzální, že jej můžete směle přidávat do jakéhokoli pokrmu teplé i studené kuchyně. Jídlu dodá příjemnou oříškovou chuť.

Péče o pokožku – prevence strií, jizviček

O pokožku je v těhotenství třeba zvlášť pečovat, protože jsou na ni kladeny extrémní nároky. Se zvětšujícím se bříškem je třeba pojistit, že roztahující se kůže neztratí svou elasticitu. Následky mohou být neblahé – strie či nehezké jizvičky. Můžete jim předejít i díky konopí, například konopné tělové mléko představuje ideální základ pro každodenní péči o pokožku. Specifické partie v oblasti bříška a boků můžete navíc ošetřovat a podpořit ušlechtilým olejíčkem – tělový a pleťový konopný olej je geniální symbiózou konopného, olivového a jojobového oleje. Vhodný jak ke každodenní péči, tak k masážím celého těla. Nechte se hýčkat dotyky svého partnera, ztuhlá šíje či unavené nožky se sklonem k otékání si v tomto období zaslouží opravdu mimořádnou péči.

Speciální péče pro Vás i miminko

Ke speciální péči o pokožku se ideálně hodí konopná mast pro děti BABY. Certifikovaný bio produkt je absolutně vhodný pro Vás, stejně jako následně pro Vaše miminko. Posiluje, hydratuje, chrání před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí. U mastičky oceníte její univerzální použití, stane se jistě skvělým pomocníkem nejen při přebalování. Konopná mast BABY příjemně splyne s pokožkou, rychle se vstřebává a pomůže chránit citlivou pokožku děťátka.

Intimní hygiena za přispění konopí

Se všemi změnami v těle je v průběhu těhotenství nezbytné zaměřit speciální pozornost také na intimní hygienu. Nošení pohodlného a prodyšného spodního prádla spolu s přiměřenou péčí o intimní oblasti představuje účinnou prevenci vzniku infekčních a mykotických obtíží, které jsou bohužel v těhotenství velmi časté. Klíčem k úspěchu správně intimní hygieny je používání šetrného mycího prostředku. Zapomeňte na parfemovaná mýdla, konopný intimní mycí gel je tou pravou volbou pro Vás. Více o přínosech konopí pro intimní hygienu čtěte zde.

Konopný nálev ozdraví Vaše vlasy

I vlasy v průběhu těhotenství prochází mnoha změnami, a to v důsledku hormonálních změn. Zaslouží si proto také speciální péči. Osvědčený recept, jak podpořit zdraví vlasů, je léty prověřený nálev z lístků konopí. Vlasy omývané konopnou vodou získávají na síle, zářivosti a vitalitě.

Navíc z lístků konopí snadno připravíte i lahodný čaj (jednu až dvě čajové lžičky lístků konopí jednoduše přelijete 250 ml vody a necháte 5-10 min louhovat), který zklidní a harmonizuje Vaši mysl. Vyrovnaná, klidná a spokojená maminka je pro dítě tím největším darem.

 

Přejeme Vám, aby Vaše těhotenství bylo nezapomenutelným životním obdobím. Zpříjemněte si jej některým z našich přírodních konopných produktů.

Bisnode