Přírodní, bio, veganské – jaké jsou ještě produkty Carun?

Přírodní, bio, veganské – jaké jsou ještě produkty Carun?

Jaké jsou naše konopné produkty Carun?

 

Tentokrát se budeme zabývat tím, co se v popisech produktů píše až na konec, a tak to bohužel může zapadnout: Jaké jsou podmínky vzniku produktů Carun?

 

To nejlepší pro kůži

 

Hlavní zásadou je, že jak potravinové, tak kosmetické produkty jsou přírodní a pocházejí z České republiky. Zcela ve výjimečných případech je použita lékařská vazelína – v případě Univerzální masti Carun, která má mnoho blahodárných účinků a široké spektrum použití. V případě, že by pacientovi tato ingredience nevyhovovala, vytvořil Carun i Dětskou konopnou mast na přírodní bázi bambuckého másla.

 

Naprostá většina kosmetiky Carun však pochází z ekologického zemědělství – konopí i další ingredience, jako jsou rakytník či esenciální oleje. Od mnoha konopných kosmetických produktů na trhu se odlišují ty od Carunu tím, že místo pouhého konopného oleje využívají extrakt z celých rostlin konopí, který je mnohem bohatší na aminokyseliny a cannabinoidy. Pokud je kosmetika aromatizovaná, tak pouze za použití přírodních esenciálních olejů, čili naprosto v souladu s péčí o problematickou pleť. Samozřejmě neobsahují ani žádná barviva a konzervanty.

 

Všechna kosmetika je veganská a díky protizánětlivým a hojivým účinkům cannabinoidů vhodná pro péči o pleť s akné, lupénkou či atopickým ekzémem. V neposlední řadě jsou všechny produkty vyráběny v nejpřísnějších farmaceutických podmínkách podle ISO 13485 a nejsou testovány na zvířatech.

 

Komu nepomohou léky, tomu pomůže příroda

 

To je jedno ze starých mouder, která platí i pro českou firmu Carun. Kromě přívlastků, jako je bio, vegan, přírodní, bez konzervantů, barviv a parfémů, najdete v některých popiscích produktů i raw, čili že daná potravina neprošla teplotou přes 42 stupňů Celsia. Týká se to zejména Konopných CBD olejů.

 

Stejný přívlastek nese i Konopný čaj, který pomáhá na zklidnění organismu, ale i na podrážděnou pokožku. Konopí pro tento čaj se pěstuje v panenské přírodě Jeseníků a lístky a mladé květy se sklízejí ručně za úplňku a suší se podle dochované tradice místních obyvatel.

Bisnode