Valentýn jinak – udržitelnou formou

Valentýn jinak – udržitelnou formou

Den svatého Valentýna, oslava všech zamilovaných, se i v naší zemi řadí k poměrně oblíbeným svátkům, přestože se nejedná o český originál, ale anglosaskou tradici. Vyjádřit nebo připomenout si vzájemně lásku v jejích možných podobách je samo o sobě hezkým počinem, který vztahu prospívá. Je ovšem na místě se zamyslet nad formou, kterou našemu manifestu citu dáváme průchod.

Každý velký společenský svátek totiž zatěžuje určitým způsobem i naše životní prostředí. Prokažme tedy lásku nejen naší drahé polovičce, ale také přírodě, jejíž jsme součástí. Zamysleme se nad možnostmi, jak obdarovat a přitom nezatížit. Poradíme Vám několik tipů, jak Valentýna oslavit jinak, udržitelně. Nedejte se tlačit čirou komercí. Není pouze cesta konformní a vyšlapaná, tunám čokolády a řezaných květin již dávno odzvonilo.

Podpořte lokální značky a české výrobce

Nejen při výběru dárků k Valentýnu, ale i při nákupu zboží ve všedních dnech je dobré se zamyslet nad lokální českou variantou výrobku. Věnujte pozornost věcem, které nakupujete, zvláště jejich původu. Podporujte české výrobce a menší výroby. Za rozumnou cenu se Vám dostává kvalitního výrobku, jehož původ je známý, složení garantované, a navíc máte jistotu, že zboží neputovalo tisíce kilometrů v nepříznivých podmínkách, aby se dostalo do České republiky. Podpořit svého českého výrobce se vyplatí, zvláště co se potravin a kosmetických produktů týká. Jedná se o cestu trvalé udržitelnosti a podporu domácího trhu. Proto pokud na Valentýna obdarováváte, zkuste to hezky česky. Prostudujte i nabídku našich kvalitních konopných produktů, jsme jedním z hrdých českých výrobců na trhu.

Přírodní kosmetika

Chybu rozhodně neuděláte, pokud svému milovanému protějšku vyberete opravdu kvalitní kosmetický produkt. Orientujte se na certifikovanou přírodní kosmetiku. Vyzkoušejte i náš sortiment konopné kosmetiky. Vyrábíme šetrně a s ohledem na přírodní prostředí, většina našich kosmetických produktů je v BIO kvalitě, vhodná též pro vegetariány.

Co doporučujeme pro zamilované dvojice? Rozmazlujte se vzájemně našimi produkty ze SPA edice. Udělejte si vlastní domácí lázně a dopřejte si luxusní péči jako ve wellness studiu. Romantická konopná koupel při svíčkách je rozhodně tím pravým valentýnským tipem. Luxus a blahodárné účinky konopných lázní přicházejí i do Vaší koupelny.

A po hezké koupeli dopřejte svému prohřátému tělu příjemnou masáž. Dobrým pomocníkem Vám bude náš tělový konopný olej v bio kvalitě.

Darujte kvalitu a vyzkoušejte kterýkoli z našich dalších kosmetických konopných produktů. Konopné tělové mléko, univerzální konopná mastička, luxusní konopný bio pleťový krém či konopný sprchový gel – nikdy nesáhnete vedle, všechny naše výrobky jsou darem z čisté přírody a žádný z nich Vás svými blahodárnými účinky a šetrným složením nezklame.

Něco opravdu kvalitního na zub

Neváhejte prostudovat také náš sortiment konopných potravin té nejvyšší kvality. Po dobré valentýnské večeři můžeme jako přípitek doporučit něco netradičního, špičkové konopné víno. Jedná se o kvalitní moravské víno ryzlinkového typu s přídavkem konopí. Vyzkoušejte víno s obsahem této cenné bylinky.

 

Společné zážitky jsou k nezaplacení

Doporučujeme se soustředit i směrem k nehmotným vzájemným darům. K nezaplacení je totiž zcela jednoznačně společně strávený čas, pozornost a něha, kterou můžete svému protějšku vyjádřit. Umění naslouchat, vůle k vzájemnému porozumění, snaha vyslyšet přání a obavy toho druhého, to vše jsou dary, které můžete věnovat každý den a zcela zadarmo.

Doporučujeme vyjít si společně za kulturou, zasportovat si, naplánovat romantický víkend! Iniciativě a vynalézavosti se meze nekladou. To, že milujete, můžete vyjádřit vlastně kdykoli, a to svým pozorným chováním.

 

Přejeme Vám v životě hodně lásky na každý den!

Bisnode