Konopné produkty pro děti

Konopné produkty pro děti

Užívání konopných produktů té nejvyšší kvality přináší lidskému organismu blahodárné účinky. A nemusí se jednat pouze o nás dospělé. Vybraná kosmetika z konopí a většina konopných potraviny ze sortimentu naší nabídky je zcela bezpečná a vhodná i pro Vaše děti. Připravili jsme pro Vás několik tipů, jak užívat konopných produktů právě u dětí.

Péče o pokožku

V čem je konopná kosmetika absolutní jedničkou, je péče o pokožku. A to i o pokožku problematickou či velmi citlivou, jakou zpravidla bývá právě pokožka dětská. Ať už vybíráme jakoukoli kosmetiku pro děti, musíme věnovat speciální pozornost složení daného přípravku. Neměl by obsahovat zátěžové složky, jako jsou parfémy či nadměrné množství konzervantů a barviv. Čím jednodušší složení při současném využití kvalitních přírodních ingrediencí, tím lépe. Vůně přípravku by měla být příjemná a co nejjemnější a pokožka by neměla po aplikaci reagovat přecitlivěle, např. zarudnutím. Jednoduchým pravidlem při užití nového kosmetického produktu je vyzkoušet jej na malé ploše kůže a počkat, zda se neobjeví nepříznivá reakce.

Na běžnou denní péči doporučujeme vyzkoušet naši konopnou mastička vyvinutou speciálně pro děti. Jedná se o čistý certifikovaný produkt v bio kvalitě, jehož základem je oblíbené bambucké máslo s výtažkem z konopí a panenskými oleji. Výborné hydratační, posilující a ochranné vlastnosti budou pokožku Vašeho děťátka doslova hýčkat a ochrání ji před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí. Tato mast byla vyvinuta jako jemnější varianta univerzální konopné masti, ale do základu jsme použili namísto lékařské vazelíny právě nerafinované bambucké máslo. Bambucké máslo neboli karité má zklidňující účinky, ulevuje zarudlé pokožce a vrací ji k optimálnímu zdravému stavu. Konopná mastička je vhodná pro každodenní užití na čistou suchou pokožku celého těla. Její blahodárné účinky oceníte i u malých miminek, např. při péči o citlivou pokožku zadečku pod plenkou. Příjemně se aplikuje, snadno splývá s pokožkou a rychle se vstřebává. Ideální univerzální pomocník každého pečujícího rodiče.

Koupání a ošetření dětské pokožky po koupeli

Koupání dětí by vydalo na celou kapitolu. Nabídka dětské koupelové kosmetiky je doslova nepřeberná. Ozkoušeným receptem však je pokožku příliš nezatěžovat, proto k mytí užívejte především čistou vodu a pro zvláště citlivé a exponované partie těla užijte šetrné mýdlo co nejjednoduššího přírodního složení. Z našich produktů doporučujeme pevné konopné mýdlo s rakytníkem, aloe vera a kurkumou, opět ve 100% bio kvalitě. Samo o sobě má velmi přirozenou jemnou vůni bez přidaných parfémů. Jeho užití je univerzální, tedy dá se aplikovat i na vlasy. Kromě jiných prospěšných látek obsahuje právě konopný olej, který se vyznačuje výrazně antibakteriálními, regeneračními a protizánětlivými účinky. V kombinaci s rostlinou aloe vera získáváte produkt se zklidňujícími a hydratačními účinky, co víc si pro citlivou pokožku těla přát.

Po koupeli doporučujeme pokožku pečlivě vysušit na všech místech a čas od času podpořit její dostatečnou hydrataci ještě aplikací tělového konopného oleje. Kombinací konopného, jojobového a olivového oleje dodáte dětské pokožce vyváženou pečující ochranu a dokonalé zklidnění před nočním odpočinkem. Tělový konopný olej můžete používat i jako olej koupelový. Pokud se Vaše dítě rádo koupe ve vaně či vaničce, neváhejte a účinky koupele podpořte právě tímto kosmetickým produktem – opět ve 100% přírodní kvalitě a s certifikací bio produktu.

Osvěžující nápoje

Vyzkoušejte lahodné osvěžující nápoje z konopných sirupů pro děti i dospělé. Na přislazení čajů či jiných nápojů doporučujeme konopný sirup s rakytníkem nebo klasický konopný sirup. Pozor dávejte při jejich užití do horkých nápojů. Aby byly zachovány veškeré blahodárné účinky, nepřislazujte jimi nápoje teplejší 45°C. Jinak můžete oba sirupy klasicky v poměru podle vlastní chuti doplnit čerstvou pramenitou vodou a získáte osvěžující šťávu. Varianta s rakytníkem navíc představuje i cenný zdroj vitamínů podporující celkově obranyschopnost organismu.

Z teplých nápojů můžete vyzkoušet zklidňující čajový nálev z lístků konopí. Ocení jej právě i Vaše děti. Slouží jako dobrý pomocník pro odbourání stresů a celkové zklidnění před odpočinkem nebo před spaním.

Studená kuchyň – jednoduché a hodnotné pokrmy pro děti

Děti si zamilují jednoduché zdravé pokrmy, které se snadno stanou součástí Vašeho pravidelného jídelníčku. Zkuste například každé teplé jídlo doplnit o malý zeleninový salátek. Vyberte zeleninu podle chuti a dostupnosti, (nám se doma například vždy osvědčí kombinace salátové okurky a papriky), pokrájejte ji, jemně dosolte či přidejte trochu bylinek a tuto směs následně zakápněte trochou konopného oleje. Je to právě olej, který pomůže tělu využít a lépe vstřebat vitamíny obsažené v zelenině. Konopného oleje můžete využít též na přípravu ovocných přesnídávek či nepečených dezertů.

Zeleninový salát můžete ještě vylepšit konopným semínkem. Vaše děti si jej zamilují. Tato superpotravina obohatí a náležitě rozsvítí Váš jídelníček. Vyzkoušejte ji například na chleba namazaný máslem nebo oblíbenou pomazánkou. Estetický i chuťový dojem bude doslova na jedničku. Děti vnímají jak známo velmi výrazně všemi smysly, ocení proto Vaši kreativitu i v přípravě pokrmů.

Přejeme hodně zábavy, radosti a zdraví všem členům Vaší rodiny i za přispění našich konopných produktů.

Bisnode