Špaldové palačinky s konopným semínkem

Špaldové palačinky s konopným semínkem

Mlsejte zdravě! Vyzkoušejte jednoduchý recept na zdravé, a přitom lahodné palačinky s konopným semínkem v tvarohu. Těsto je vylepšené o nastrouhaná jablka, můžete přidat i hrušku. Základem je celozrnná špaldová mouka, tudíž je pokrm vhodný nejen pro děti, ale také pro celiaky. Schváleno též vegetariány.

Doba přípravy: 25 min

Obtížnost přípravy: Střední

Množství: 20 palačinek

 

Seznam surovin:

-          Mléko = 500 ml

-          Celozrnná špaldová mouka = 300 g

-          Vejce = 2 ks

-          Jablko = 2 ks

-          Hruška = 1 ks

-          Měkký tvaroh plnotučný = 200 g

-          Cukr moučkový = 2 polévkové lžíce

-          Cukr vanilkový = 1 balíček

-          Sůl = 1 špetka

-          Mletá skořice = ½ čajové lžičky

-          Konopné semínko = na posyp dle potřeby

-          Olej nebo ghee = dle potřeby na smažení

Postup přípravy:

1. V míse smíchejte mléko, vejce a špetku soli. Vše důkladně rozšlehejte a přidejte špaldovou mouku. Celou směs umíchejte dohladka.

2. Vykrájejte jablka a hrušku a obojí neloupané nahrubo nastrouhejte. Vzniklou směs promíchejte se skořicí a vanilkovým cukrem. Pomalu a důkladně vmíchejte do předpřipraveného těsta. Získáte hustší palačinkovou směs.

3. Na pánvi rozehřejte olej (můžete přidat trochu přepuštěného másla ghee). Polévkovou naběračkou vlijte část směsi do rozpálené pánve a rovnoměrně osmažte na slabším plamenu po obou stranách. Získáte silnější palačinku.

4. V míse si vyšlehejte tvaroh s cukrem. Palačinky podávejte namazané tvarohovou směsí a posypané konopným semínkem. Konopné semínko si můžete pro zvýraznění chuti a probuzení jeho lahodného oříškového aroma předem lehce orestovat na menší pánvičce.

Přejeme Vám dobrou chuť!

 

Zdroj: http://www.igurmet.cz/

Bisnode