BIO a RAW kvalita konopných produktů CARUN

BIO a RAW kvalita konopných produktů CARUN

Filosofií naší společnosti je vyrábět co možná nejšetrněji, zpracovávat kvalitní čisté suroviny tak, aby výsledný produkt, ať už se jedná o kosmetiku či potraviny, přinášel maximální užitek a tu nejvyšší kvalitu do života našich spokojených zákazníků. Proto klademe mimořádný důraz na jakost vstupních ingrediencí, stejně jako na celý postup výroby, proto se mnohé z našich produktů pyšní certifikací BIO kvality, případně RAW kvality zpracování. Mnohé z našich přírodních produktů jsou vhodné i pro vegany. Chováme se ohleduplně vůči přírodě a jsme na to pyšní. Víme, že v dnešní době přibývá vědomých zákazníků, kteří tento přístup ocení. Ať už s ohledem na šetrnost vůči přírodě nebo zkrátka z povinnosti vůči vlastnímu zdraví.

BIO produkce

Bioprodukt je ze své podstaty surovinou rostlinného nebo živočišného původu, která pochází z ekologického hospodářství a je na ni vystaven platný certifikát. V našem případě se jedná o pestrou nabídku vybraných kosmetických produktů, které tuto certifikaci obdržely. Biopotravina je potravina vyrobená z produktů ekologického zemědělství za podmínek stanovených zákonem, která splňuje specifické požadavky na jakost a zdravotní nezávadnost – je vyrobena bez použití umělých hnojiv, škodlivých chemických postřiků či geneticky modifikovaných organismů (dále jen „GMO“) a výrobků na jejich bázi. Obecně lze tvrdit, že biopotravina je většinou zpracovaným bioproduktem.

Při výrobě bioproduktů a biopotravin je nutné dodržovat speciální postupy a přísně nastavená pravidla. V rámci této produkce nesmí být užito umělých hnojiv, ošetřovacích prostředků a jiných látek, které narušují životní prostředí nebo se v něm přirozeně nevyskytují. Producent bioproduktů musí mít uzavřenou řádnou smlouvu o kontrole biokvality s úředně uznávanou kontrolní organizací, která u celého procesu výroby bioproduktu (provozovny, sklady, balírny, přeprava) kontroluje dodržování zákonem stanovených směrnic pro ekologické zemědělství. A právě tyto výrobce a producenty často lokálního původu naše společnost podporuje, spolupracuje s nimi a využívá jejich surovin, aby pro Vás vyrobila to nejlepší z konopných produktů na českém trhu.

BIO certifikace produktů CARUN

Mnohé z našich přírodních kosmetických konopných produktů obsahují některou ze vstupních surovin v BIO kvalitě. Příkladem je univerzální konopná mast s účinnou látkou CBD (cannabidiol) obsahující BIO konopný olej. Její spektrum využití je skutečně široké a blahodárné účinky pro pokožku zcela ohromující.

Z přírodních certifikovaných BIO produktů z našeho sortimentu doporučujeme především konopnou mast baby, která je velmi šetrná, výborně aplikovatelná a jak napovídá její název – vhodná i pro ty nejmenší členy Vaší rodiny. Tělový a pleťový konopný olej je dalším z našich plně certifikovaných BIO produktů, obsahuje nejen konopný, ale také olivový a jojobový olej, je obohacen o účinnou látku CBD. Jeho využití je pestré od péče o celou pokožku těla včetně vlasů. Je také výjimečným pomocníkem při masážích. K luxusním pečujícím konopným produktům z našeho sortimentu se řadí i konopný pleťový krém BIO. Snadno se aplikuje, je vhodný pro denní i noční péči o pleť, pro svou sametovou konzistenci je vhodný též jako podklad pod make-up. K dalším konopným bioproduktům se řadí i velmi oblíbené tuhé konopné bio mýdlo, ideální pro celou pokožku těla, včetně vlasů. Praktické balení oceníte doma i na cestách. Obsahuje rakytník, aloe vera a kurkumu, což zaručuje velmi příjemnou přirozenou vůni bez přidaných parfémů.

Také mnohé naše konopné potraviny mají certifikaci BIO produktu. Za všechny jmenujeme přírodní konopné sirupy: BIO konopný sirup a konopný sirup s rakytníkem. Oba bez přidaného cukru, s obsahem podpůrných vitamínů, vhodné i pro děti.

Naše RAW produkty

RAW neboli syrový produkt je takový, ve kterém jsou zachovány základní životadárné látky z přírody. Je buď zcela tepelně neupravovaný, tedy syrový, chemicky neupravovaný, ideálně vyprodukovaný v BIO kvalitě. Důležité je, že v rámci případné tepelné úpravy není vystaven teplotě vyšší než 42 °C. Při jejím překročení totiž dochází k degradaci mnoha důležitých živin a enzymů.

Z nabídky našeho sortimentu doporučujeme zastudena lisovaný konopný olej v RAW kvalitě, vhodný k přípravě pokrmů Vaší studené kuchyně. Dále by Vaší pozornosti neměly uniknout ani RAW lístky konopí pěstované naším farmářem v panenské přírodě podhůří Krkonoš. Vhodné k přípravě čajů, obkladů a nálevů s blahodárnými účinky pro Vaše vlasy. 

Z vlastností našich přírodních konopných produktů jasně vyplývá, že dbáme o životní prostředí, kvalitu zpracování i výsledný produkt. Není nám to zkrátka jedno – chceme pro zákazníka i životní prostředí, které naši produkci umožňuje, pouze to nejlepší.

Bisnode