Při objednávce nad 1200 Kč získáte dopravu zdarma po celé České republice!

Granola, co se skrývá pod tímto cizokrajně znějícím názvem? Prakticky se jedná o směs několika superpotravin, nejčastěji v kombinaci ovesné vločky, ořechy, mandle, konopné semínko, případně další druhy semínek, rozinky… a tím rozhodně nekončíme, invenci se v případě granoly meze nekladou. Granola je zázračná i proto, že ji můžete namíchat přímo na míru svému mlsnému jazýčku. Tento zdravý pamlsek se stane Vaším neocenitelným snídaňovým pomocníkem, případně rychlou svačinkou vždy pohotově sbalenou na cesty. Konopné semínko dodá směsi chuť po oříšcích a v kombinaci s jogurtem a čerstvým ovocem výtečně během chvilky zasytí.


Doba přípravy: 25 minut

Ingredience pro přípravu Vaší osobní směsi:

1 hrnek ovesných vloček

1 lžička mleté skořice

1 lžička čerstvého nastrouhaného zázvoru

1/2 hrnku kokosového oleje rozpuštěného

4 lžíce sirupu (agáve, datlový, javorový apod.)

špetka soli

2 lžíce lámané pohanky

2 lžíce celých konopných semínek

2 lžíce chia semínek

2 lžíce dýňových semínek

2 lžíce slunečnicových semínek

2 lžíce nasekaných sušených meruněk

2 lžíce nasekaných sušených švestek


Postup přípravy:

1. Předehřejte troubu na 170°C.

2. V míse smíchejte vločky, skořici, zázvor, sůl, chia semínka a zalejte rozpuštěným kokosovým olejem a sirupem. Pořádně zamíchejte až vám vznikne pěkně slepená směs, která drží pohromadě. Případně přidejte trochu sirupu nebo olej k dosažení lepší konzistence.

3. Vysypte směs na plech s pečícím papírem a rozprostřete po celé ploše. Dejte péct do trouby na 8–10 minut, dokud směs lehce nezezlátne.

4. Poté vytáhněte směs z trouby, vraťte zpět do mísy a přimíchejte pohanku, konopné semínko, dýňové a slunečnicové semínko a sušené ovoce. Všechny ingredience dobře promíchejte.

5. Vraťte směs na plech, rozprostřete a dejte zpět do trouby na dalších 10 minut. V průběhu pečení můžete směs jednou nebo dvakrát jemně promíchat.

6. Jakmile je směs upečená dozlatova, vyndejte ji z trouby a nechte úplně zchladnout.Směs uchovávejte nejlépe ve vzduchotěsné nádobě, vydrží zhruba na 6 porcí pokrmu.


Přejeme Vám dobrou chuť a spoustu energie do života i díky konopným potravinám Carun!