Při objednávce nad 1200 Kč získáte dopravu zdarma po celé České republice!

Označení superpotravina patří těm ingrediencím, které obsahují vysoké množství vitamínů, minerálů, enzymů a dalších pro tělo prospěšných látek. Když budete hledat, najdete takto označené různé potraviny – od chia semínek přes mandle až po mrkev. Mnoho z nich je dováženo z daleka. Vybrali jsme pro vás čtyři produkty našich zeměpisných šířek, které jsou snadno dostupné a obsahují mnoho výživných látek.

Kysané zelí – vitamínový nářez

Velice snadno dostupná a tradiční česká potravina obsahuje mnoho vitamínů (zejména vitamín C), železo, vápník, zinek a vlákninu. Napomáhá zdravému trávení, blahodárně působí na imunitu a pomáhá organismu vyrovnat se s antibiotiky. Kysané zelí je též zdrojem kyseliny listové, tolik vyžadované během těhotenství. Výhodou kysaného zelí je i to, že si je snadno můžete připravit doma sami.

Mák – pokladnice vápníku

Tradiční pochoutka ve slovanských zemích, která – obzvláště v kombinaci se švestkami – má nezaměnitelnou chuť. Někdy si naše tělo o mák přímo říká, což znamená, že je potřeba doplnit vápník. Právě vápník je totiž tou nejvýznamnější složkou. Mák je u nás velmi dobře dostupný a snadné je také připravit si domácí makové mléko. Stačí mák namočit na hodinu do vody a potom vodu vyměnit, rozmixovat a vše přecedit. V lednici vydrží několik dní.

Pohanka – quinoa střední Evropy

Skvělý základ pro slaná i sladká jídla, ale taky významný zdroj bílkovin, vlákniny, vitamínů a energie. Pohanka se řadí mezi pseudoobiloviny a je přirozeně bezlepková, takže i pohanková mouka může sloužit jako vhodná alternativa mouky na pečení pro celiaky. Pohanka je lehce stravitelná a snadno se připravuje. Jak ji máte nejraději vy?

Konopné semínko – opravdová Superpotravina

Výčet všeho dobrého, co obsahuje konopné semínko (případně konopný olej ze semínek za studena lisovaný) by potřeboval dlouhý odstavec. Stručně řečeno: bílkoviny (30 %), minerály (jód, draslík, hořčík, železo), esenciální mastné kyseliny omega-3 a omega-6 v ideálním poměru pro tělo. Pravidelná konzumace konopného semínka (také ve formě vydatného konopného mléka) příznivě působí na lidský organismus – zejména na nervový systém, hladinu cholesterolu, ledviny, pokožku, vlasy…

Ať si vyberete z potravin cokoliv, to SUPER tomu dodáváte vy. Dobrý pocit z jídla a radost jsou totiž ingredience, které si můžete přimíchat do čehokoliv.