Při objednávce nad 1200 Kč získáte dopravu zdarma po celé České republice!

Alergií na kravské mléko trpí zhruba každé třetí dítě mladší tří let. U dětí s atopickým ekzémem je toto číslo až 4x vyšší a dospělých s alergií nebo intolerancí na kravské mléko také výrazně stoupá.

Pokud trpíte kožními problémy jako je atopický ekzémem, lupenka, akné nebo máte zažívací problémy, roztroušenou sklerózu nebo dokonce rakovinu, měli byste se zamyselt nad stravou a užíváním kravského mléka a produktů z něj - sýry, máslo, smetana, jogurt, tvaroh…

Dnes už je dostatek vědeckých a lékařských studií, které prokazují spojitost mezi různými onemocněními a každodenní konzumací kravských produktů.

Kravské výrobky můžete nahradit produkty rostlinnými, které dnes seženete v každém supermarketu nebo je zakoupíte ve zdravé výživě.

I doma si můžete za 5 minut udělat konopné mléko, které je velmi zdravé, plné živin a má úžasnou oříškovou chuť.

Konopná semínka, z kterých se mléko vyrábí mohou konzumovat i lidé, kteří mají alergii na ořechy a nemohou tak například mléko mandlové nebo oříškové.

Recept:

1 hrníček konopných semínek loupaných Carun
4 - 5 hrníčků vody

dle chuti:
5 a více datlí bez pecky, či jiné sladidlo (agáve, třtinový cukr…)
vanilka, skořice

Konopná loupaná semínka Carun se nemusí namáčet. V tyčovém mixéru nebo robotu rozmixujeme konopná semínka spolu s vodou, popřípadě datlemi či jiným sladidlem. Vzniklé mléko přecedíme přes bavlněné plátýnko a můžeme ho ještě ochutit vanilkou nebo skořicí.

Mléko uchováváme nejlépe ve skleněné nádobě v lednici 2 až 3 dny.

Dobrou chuť!