Při objednávce nad 1200 Kč získáte dopravu zdarma po celé České republice!

Konopné semínko je nejen zdravé, ale poslední dobou i mimořádně populární. Obsahuje totiž množství bílkovin, proteinů, prospěšných rostlinných sterolů a dalších důležitých látek pro lidský organismus. Má také ideálním poměr esenciálních mastných kyselin omega-3 a omega-6, a to (1:3), který je pro naše tělo tím nejpřirozenějším, tudíž i nejlépe využitelným. Je bohaté na vitamín E, jod, stříbro, chrom, zinek, měď či magnezium. Konopné semínko přispívá kvalitě nehtů, vlasů a pokožky. Doporučujeme jednu polévkovou lžíci ráno nalačno a jednu večer před spaním. Kromě toho jej můžete přidat třeba i do salátů, pomazánek a dalších studených pokrmů. Fantazii se meze nekladou.

Superpotravina jak má být

Pro své mimořádné vlastnosti jej řadíme do skupiny tzv. „superpotravin“. Pod tímto lákavým názvem se skrývají poživatiny, které jsou bohaté na vitamíny, minerální a stopové prvky, aminokyseliny, enzymy, vlákninu, antioxidanty a další cenné složky. Jsou rozhodně vítaným doplněním a obohacením jídelníčku pro ty, kteří chtějí žít zdravým způsobem života naplněným energií. Konopná semínka představují jednu z nejvýživnějších potravin a jsou proto ideálním zdrojem takové energie.

K dalším benefitům konopného semínka patří, že podporuje správnou funkci imunitního systému a činnost srdce.

Jak jej užívat

Příprava konopného semínka ke konzumaci je velmi jednoduchá.

1 lžíce konopných semínek dodá dospělému člověku minimální denní dávku všech potřebných živin. U dětí i dospělých doporučujeme konzumovat 1-2 polévkové lžíce denně. Při potížích i více. Konopné semínko je totiž nedílnou součástí vyvážené pestré stravy, stejně jako nezbytný pomocník v časech nadměrné fyzické či psychické zátěže.

Skvělý start do nového dne

Rychlá výživná vzpruha, která Vás spolehlivě nabudí do nového dne, to je lžička konopného semínka nalačno hned po probuzení. Případně ho můžete přidat jako dochucovadlo do oblíbených snídaňových kaší, jogurtových či ovocných směsí. Tedy přesně podle Vaší chuti, navíc s účinkem, který rozhodně pocítíte a oceníte zároveň.

Ideální je užívat konopné semínko ráno nalačno a poté kdykoliv během dne. Loupané konopné semínko je vhodné nejen k přímé spotřebě, ale také jako přísada do cereálních směsí, salátů, pečiva, jogurtů, kaší, omáček a těstovin. Má velmi příjemnou oříškovou příchuť, kterou si snadno zamilujete. Vyzkoušet můžete také konopné mléko nebo osvěžující smoothie koktejly (ovoce + konopné semínko). 

Pochutnejte si na domácím konopném mléce

Jste příznivci rostlinných mléčných nápojů? Pak vězte, že výroba domácího konopného mléka je snadná a velmi rychlá. Přes noc namočte malou hrst konopných semínek. Druhý den propláchněte čistou vodou a přeceďte přes jemné sítko či plátýnko. Vše rozmixujte spolu s 1/2 litrem vody. Přeceďte a přidejte čajovou lžičku konopného oleje. Mléko si můžete dochutit například lžičkou ceylonské skořice nebo vanilkovým extraktem. Vychlazené chutná skvěle. Konzumujte ho jednou až dvakrát za týden. Pro zachování všech živin jej připravujte vždy čerstvé.

Dopřejte si zdravou životní vzpruhu pro sebe i své nejbližší. Konopné semínko té nejvyšší kvality do každé rodiny, ve všední den i ve svátek!